İLK GÜN --- İLK GECE

  Author: beste mina Genre:
  Rating

  Marc Levy
  Can Yayınları
  İLK GÜN  : 424 sayfa
  İLK GECE: 432 sayfa  İLK GÜN    kitapokusak.com Güncel  Fiyatı : 20,88 TL

  İLK GECE  kitapokusak.com Güncel  Fiyatı : 20,88  TL  G ü n d o ğ u m u   n e r e d e  b a ş l a r ?

   


  Biri ilk günün diğeri ise ilk insanın peşinde olan iki eski aşık. 15 yıl sonra tekrar birbirlerine kavuşurlar.

  Paleoantropolog Keira ve astrofizikçi  Adrian.

  İkisininde tek amacı evrenin başlangıcını çözmek. 

  Artık ikisi birlikte bilinmeyeni aramaya koyulurlar.Ama bu yolculukta yalnız değildirler. Onlar ve peşindekiler ile bir kovalamaca başlar,üstelik dünyanın bir çok yerinde. 

  İlginç bir konu,güzel bir kitap. Ama arada kopukluklar, kurguda sıkıntı var hissi de  yaratmıyor değil. 

  Ama bütününe baktığınızda doyurucu bir kitap. Aslında iki kitap olarak satışa sunulsa da tamamen birbiri ile bağlantılı tek kitap gibi. 

  İLK GÜN'ü bitirdiğinizde kaldığınız yerden İLK GECE 'ye başlamalısınız.
  (Satış tekniğini sanırım; ayrı ayrı piyasaya sunulması.)

  Okurken "çok güzel,zengin görselleri olan  bir film olabilir"hissi de yaratıyor üstelik.

  Bilim,cinayetler,suç örgütleri,gizem.  

  Umarım kısa zamanda ekranda da görürüz Kiera ve Adrian'ı.


  ARZU ALBAYRAK  TANITIM 

  İLK GÜN :

  Sonsuz küçük ya da sonsuz büyük olan nedir ve her şeyin başladığı sıfır ânı nedir?"

  "Ben paleoantropoloğum, müzede çalışmıyorum, bir Pierre'le, bir Antoine'la ya da bir Jérôme'la tanışma fırsatım olmadı yıllardır; çocuğum yok; severek yaptığım zor bir mesleğim var ve kınanacak yanı olmayan bir tutku yaşadığım için olağanüstü şanslıyım."
  "Adım Adrianos, annemin doğduğu kasaba hariç, uzun zamandır 'Adrian' diyorlar bana. Astrofizikçiyim, uzmanlık alanım, Güneş sisteminin dışındaki yıldızlar. Dünya yuvarlaktır, uzay bükülüdür ve evrenin sırlarını kavramak için yolculuk etmeyi, en iyi gözlem noktasının, büyük kentlerin uzağındaki zifirî karanlığın peşine düşüp gezegeni en ücra köşelerine kadar, hiç durmadan, bir baştan bir başa dolaşmayı sevmek gerekir. Sanırım, beni bunca yıldır, insanların çoğunun yaptığının tersine bir ev, bir eş ve çocuklara sahip olmaktan alıkoyan, rüyalarımdan hiç çıkmayan o soruya günün birinde bir yanıt bulmak umudu oldu: Gündoğumu nerede başlar?"
  İki idealist biliminsanıydılar... İki eski sevgili... 15 yıl sonra karşılaştıklarında ikisinin de yaşamında sadece bilim vardı... Aşk tekrar araya girdi... Biri ilk insanın, diğeri ilk günün peşindeydi... Güçlerini birleştirdiler... Ama aradıklarının peşinde yalnız değildiler... Üstelik diğerleri, yollarına ölüm tuzakları kurmaya başlamıştı bile...

  TANITIM 

  İLK GECE :


  "Bellekler tablasını parçalara ayırdım, parçaları grupların etkili ve bilge kişilerine emanet ettim..."

  On beş yıl sonra karşılaştılar... İki eski sevgili Keira ve Adrian. İkisi de ayrı yollardan aynı hedefe yürüyen iki bilim insanıydı. Evrenin bilinmeyenlerini keşfetmek, bilinenleri tersyüz ederek çok ötelere ulaşmak... Biri ilk güne, biri ilk insana... Uzun bir serüven başladı; ölüm, her adımda onların yolunu gözlüyordu... 
  "Yaptığınız keşifleri açıklayacak olursanız, ilk gün, dördüncü dünya ülkelerinde yüz binlerce insan ölecek, ilk hafta içinde de üçüncü dünya ülkelerinde milyonlarca insan ölecek. Ertesi hafta, dünyanın göreceği en büyük göç dalgası başlayacak. Bir milyar aç insan, kendilerinde olmayana el koymak amacıyla kıtaları aşmak için denizlere açılacak. Herkes gelecek için ayırdığı birikimiyle günü kurtarmaya çalışacak. Beşinci hafta, ilk gece başlamış olacak."
  (Tanıtım Bülteninden)  BU KİTABI SATIN ALMAK İÇİN kitapokusak.com 'U ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

  Leave a Reply