DOSTLUK EKMEĞİ

  Author: beste mina Genre: »
  Rating

  Darien GEE
  Arkadya Yayınları
  480 sayfa
  DOSTLUK EKMEĞİ / DARIEN GEE
  Şahane bir kapak tasarımı. Kitabı elinize aldığınızda mutluluk ve bahar çoşkusu gibi bir duygu kaplıyor.
  Sıcacık bir kitap olduğunu anlatıyor size daha ilk bakışta. Kitap henüz bitmedi. En kısa zamanda yorumlarım burada. Ama şimdiden ilk andaki hislerimde hiç yanıltmadı .Size tüm duyguları yaşatacak bu kitapla tanışın bir an önce. 
  En iyi anlatan cümle zaten burada :

  Bizi bize anlatan sıcacık, lezzetli bir hikâye... Kâh ağlatan kâh sinirlendiren kâh güldüren Dostluk Ekmeği, imkânsız gibi görünenleri gerçekleştirmenin, aslında bizim elimizde olduğunu muhteşem bir dille anlatıyor. 
  İŞTE SICACIK BİR DOSTLUK,HÜZÜN,ACI,UMUT,YAŞAMA DAİR HER DUYGUYU BARINDIRAN  BU KİTAP HAKKINDAKİ YORUMUM :


  Dostluk Ekmeği,Küçücük bir kasabadaki farklı üzüntüler ve acılar yaşamış 3 kadının dostluk öyküsü.

  Julia; oğlunu kız kardeşine emanet etmiş ama kardeşinin yanındayken oğlunu arı sokmasından dolayı kaybetmiştir.Bu olaydan sonra kız kardeşine, hayata, kocasına kızına tamamen küsmüşken, kapısına bırakılan bir hamur, yanında bir tarifle ve yeni tanışacağı dostlarıyla  hayata yeniden tutunur.

  Çellist Hannah; kendisi gibi müzikle uğraşan sevgilisi onu terk ettikten sonra kasabadaki dostları ve amiş dostluk ekmeği sayesinde o da hayata  tutunur.

  Ve Madeline ;eşinin ölümünden ve üvey oğluyla yaşadıklarından sonra sığındığı bu kasabada dostları için pişirdiği güzel yemekler,tatlılar ile  yeniden hayat bulur.

  Üçü de en umutsuz zamanlarında birbirlerine destek olup yaşama devam ederler.

  Geçmişte yaşadıkları kötü olayların,en sevdiklerini kaybetmenin acısını sıcacık pişmiş "Dostluk Ekmeği"ni paylaşarak hafifletirler.

  Her şeye rağmen "zaman" her şeyin ilacı olur.

  AFFETMEYİ BAŞARABİLME VE TEKRAR HAYATA TUTUNABİLME ÇABASI.  TANITIM :
  Bir damla gözyaşı ve umutla yoğrulmuş küçük bir hediye, kırılan kalbinizi iyileştirip tüm hayatınızı değiştirmeye yeter mi?

  Kaderin ona oynadığı acımasız oyun karşısında Julia Evarts, yaşama sevincini kaybetmiştir. Çektiği tüm acıların ise tek bir sorumlusu vardır. Bir zamanlar en yakın arkadaşı olup da artık yüzünü bile görmek istemediği kız kardeşi...

  Bir gün küçük kızı Gracie ile birlikte eve geldiklerinde, kapının önünde çiçek desenleriyle bezenmiş bir tabak ve yanında bir tarif bulurlar. Üzerine ise bir not iliştirilmiştir: "Umarım beğenirsiniz." Julia, bu beklenmedik hediyeden kurtulmak istese de kızını mutlu etmek adına tarifi denemeye karar verir.

  Çok geçmeden kasabalarına yeni taşınmış olan iki kadınla tanışır. Eşini kaybetmiş olan Madeline Davis, hayata tek başına devam etmenin bir yolunu ararken, ünlü çellist Hannah Wang de Brisay ise kocasıyla boşanmak üzeredir. Teselliyi, adeta bir sığınak olarak gördükleri dostluklarında bulacak olan bu üç kadın, gün gelip de şu cümleyi söyleyebilecek midir? Her şeye rağmen hayat güzeldir. 

  Bizi bize anlatan sıcacık, lezzetli bir hikâye... Kâh ağlatan kâh sinirlendiren kâh güldüren Dostluk Ekmeği, imkânsız gibi görünenleri gerçekleştirmenin, aslında bizim elimizde olduğunu muhteşem bir dille anlatıyor. 


  "Okuyucuların bu iç ısıtan hikâye karşısında duygularına hâkim olabilmeleri imkânsız. 
  Tabii, o muhteşem tarifi de unutmamak gerek..."
  Publishers Weekly


  KİTABIN DİĞER ÜLKELERDEKİ KAPAK TASARIMLARINI DA ÇOK BEĞENDİM, BAZILARINI PAYLAŞMAK İSTEDİM.  
  DOSTLUK EKMEĞİ / DARIEN GEE

  DOSTLUK EKMEĞİ / DARIEN GEE

  DOSTLUK EKMEĞİ / DARIEN GEE  DARIEN GEE
  http://www.dariengee.com

  Leave a Reply