AŞKA ŞEYTAN KARIŞIR

  Author: beste mina Genre: »
  Rating

  Hande ALTAYLI
  O Kitaplar
  188 sayfa  AŞKA ŞEYTAN KARIŞIR / HANDE ALTAYLI
  KAHPERENGİ  biter bitmez Hande ALTAYLI 'nın diğer kitaplarını da okumayı istediğimi yazıştım. 


  Hiç vakit kaybetmeden, bugün AŞKA ŞEYTAN KARIŞIR adlı kitabına başlayıp,bitirdim.


  Bir film seyretmişim hazzı ile bitirdiğimde Hande ALTAYLI tarzını bundan sonra kesin olarak kanıksadığımı rahatlıkla söyleyebilirim. 

  Aslı, anne ve babasını kaybettikten sonra ailenin hiç tasvip etmediği teyzesinin yanına gittiğinde küçücük bir çocuktur. Ama sıra dışı,çılgın teyzesini de kaybedince teyzesinin sevgilisi Ömer çıkar karşısına. 

  O esnada bir sevgilisi olsa da Ömer'e karşı koyamaz.Aşka tutulur bir kere .Ama o Ömer için her şeyden vazgeçse de Ömer karısından vazgeçemez. 
  İkinci kadın olmayı kabullenemeyip aşkını içine gömer Ömer'siz bir hayata başlar.

  Ama Ömer'in hayatında bıraktığı etkiyi kitapta Aslı şöyle özetler:
  "Sakatladı beni ,sevme yeteneğimi kaybettim."

  Aşkın sıcaklığını ,dostlukların ne kadar içten olduğunu, bir adamın insanın hayatını nasıl alt üst edebileceğini "hayal kırıklığı" ile okuyacaksınız maalesef.

  Okurken güldüğüm çok oldu,o yüzden de çok keyif aldığımı söyleyebilirim. 

  Kesinle okunası bir kitap üstelik kısa bir zamanda ,tavsiye ederim.

  KİTAP TANITIM:

  *Sıradan insanlar yoldan çıkmaz, en masumlar günahkâr olmaz, iyiler kötülük yapmazdı; eğer aşka şeytan karışmasaydı... Gençliğin verdiği cesaretle zor bir aşkın içine gözü kapalı giriverir Aslı. Toplum kurallarını, ahlakı, vicdanı, ayıbı bir kenara atarak, teyzesinin sevgilisi Ömere kaptırır kalbini. Sevgilisinin evli olması bile umurunda değildir ilk başlarda. Ama kıskançlık, sorgulamalar, hayaller ve hayal kırıklıklarının ardından çareyi kaçmakta bulur. Yıllar sonra, artık olgun bir kadın olduğunu sandığında, Ömer tekrar çıkar karşısına.

  Leave a Reply